kopernik5

Witamy na oficjalnej stronie
XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego
im. Mikołaja Kopernika w Warszawie!

W okresie wakacji (do 31 sierpnia 2014 r.) sekretariat naszej szkoły jest czynny w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

W ostatniej rundzie WLD nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Joanna Jaworska
Maria Prange-Barczyńska
Agata Sosnowska
Olaf Sikorski

W pojedynku półfinałowym Kopernik rozgromił drużynę LO im. J. Kuronia, zaś w finale, występując w okrojonym składzie (M. Prange-Barczyńska, A. Sosnowska, O. Sikorski), nasza reprezentacja odniosła zasłużone zwycięstwo nad drużyną SLO 'Bednarska' i zdobyła tytuł Mistrza Warszawy Szkół Średnich w Debatach Oksfordzkich w sezonie 2013/2014.

Serdeczne gratulacje!

 

PWNM_LogoW dniach 01-06.06.2014 grupa piętnastu uczniów z klas pierwszych i drugich naszego liceum brała udział w wymianie z niemiecką Gesamtschule z Weilerswist koło Kolonii.

Podczas wspólnych zajęć młodzież z obu szkół miała okazję poznać najważniejsze zabytki Kolonii i atrakcje Bonn, spędzić miło czas w parku rozrywki w Bruehl, wziąć udział w wybranych lekcjach w niemieckiej szkole i wspólnie przygotować projekt na podstawie doświadczeń zdobytych podczas wymiany.

Wyjazd "Kopernika" do Niemiec udał się doskonale. Uczniowie wrócili do Polski zadowoleni, pełni wrażeń, a dzięki pobytowi u niemieckich rodzin nawiązali nowe przyjaźnie. Jesteśmy przekonani, że kolejne etapy współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą niemiecką zintegrują młodzież i pomogą w lepszym wzajemnym poznaniu kultury i tradycji obu państw.

 

Przez 3 miesiące uczniowie klas drugich LO rozwiązywali zestawy zadań matematycznych - zakres rozszerzony. Systematyczne i prawidłowe rozwiązanie przynajmniej połowy zadań gwarantowało udział w Finale Ligi Zadaniowej. Finał odbył się 6.06.2014.

Wyniki

I miejsce: Monika Sibilska (klasa 2D)

II miejsce: Emilia Czaplejewicz (klasa 2D)

III miejsce (z równą liczbą punktów): Nikolina Kubiak (klasa 2A), Anna Gołąb (klasa 2E) i Gabriela Domaradzka (klasa 2D).

 

Gratulujemy.

 

Z wielką radością informujemy, że w 38 Olimpiadzie Języka Angielskiego uczennica naszej szkoły, Julia Pisarek z klasy 2G, zajęła
1. miejsce w Polsce
natomiast Agnieszka Stephenson z klasy 2G (miejsce 9.) oraz Joanna Piechura-Velychenko z klasy 3c Gimnazjum (miejsce 16.) uzyskały tytuł Laureata.

Finalistkami 38 Olimpiady Języka Angielskiego zostały: Alicja Fells (klasa 3B), Catherine Piechura-Velychenko (klasa 3E) oraz Christine Toka (klasa 2G).

Natomiast w tegorocznej Olimpiadzie Języka Francuskiego Paulina Szymczak z klasy 2G zdobyła tytuł Laureatki a Weronika Kuc (klasa 3F) oraz Catherine Piechura-Velychenko (klasa 3E) uzyskały tytuły Finalistek.

Kamila Bonder (klasa 3E) została Laureatką XXXVIII Olimpady Artystycznej (sekcja muzyki) - 3. miejsce w Polsce.

Łukasz Grzeszczyk (klasa 3D) i Adam Piszczek (klasa 2D) zostali Laureatami tegorocznej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w której tytuły Finalistów zdobyli Krzysztof Palczewski (klasa 3A), Jakub Sokal (klasa 3A), Michał Toporowski (klasa 2D) oraz Jan Andrzejczuk (klasa 2D).

W Olimpiadzie Filozoficznej Michał Wypych (klasa 3D) uzyskał tytuł Laureata.

Finalistą Olimpiady Historycznej został Mateusz Musiał (klasa 1G).

Finalistą Olimpiady Fizycznej został Michał Lipka (klasa 2G).

Finalistą Olimpiady Wiedzy o Bankach został Krzysztof Palczewski (klasa 3A).

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej pod patronatem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie Idalia Błażejczyk (klasa 2C) zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce.

Natomiast w Konkursie Fizycznym Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Politechniki Warszawskiej Wawrzyniec Kurowski (klasa 3F) oraz Igor Skawiński (klasa 3A) zdobyli tytuły Finalistów.

Kaja Pędziwiatr (klasa 3B) oraz Szymon Miszczak (klasa 3B) zdobyli tytuły Finalistów tegorocznej Olimpiady Biologicznej.

 

Laureatom, Finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w zakończonych właśnie VIII Mistrzostwach Polski Debat Parlamentarnych, drużyna w składzie:

Joanna Jaworska
Agata Sosnowska

zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Serdecznie gratulujemy!