XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika jest szkołą dwujęzyczną z językiem angielskim.
 Wszystkie klasy realizują program liceum ogólnokształcącego, albo przygotowują do Matury Międzynarodowej.

W szkole jest 20 klas, w których uczy się 641 uczniów.

Liceum wyposażone jest w pracownię komputerową z pełnym dostępem do internetu, dobrze zaopatrzoną bibliotekę (13000 vol., w tym duży księgozbiór anglojęzyczny) oraz bibliotekę multimedialną. Oprócz tego szkoła ma dobrze wyposażone pracownie - biologiczną, chemiczną, geograficzną. W liceum zatrudnionych jest 79 nauczycieli, w tym 3 native speakerów, 2 bibliotekarki, 2 pedagogów i psycholog. Niektórzy nasi nauczyciele są jednocześnie pracownikami Uniwersytetu Warszawskiego.

Prowadzimy wymianę zagraniczną ze Szkocją, Norwegią, Włochami i Finlandią w ramach programu UE Sokrates-Comenius. Nasi uczniowie biorą udział w symulacjach prac ONZ (Irlandia, Wielka Brytania, Niemcy), wymianie Rotary International oraz różnych formach współpracy zagranicznej: Młodzieżowe Forum Krajowe UE w Hadze, Baltic Youth Forum w Szwecji, UN Model Conference w Berlinie, Hamburgu, Dublinie, Croydon. Ponadto szkoła stowarzyszona jest w UNESCO, International Schools Association, International Baccaulaurate Organization.

Więcej o naszej szkole dowiecie się Państwo z innych działów witryny, do których dostęp gwarantuje menu znajdujące się po lewej stronie.