kopernik5b

Witamy na oficjalnej stronie
XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego
im. Mikołaja Kopernika w Warszawie!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w finale XXI Warszawskiego Konkursu Mitologicznego

drużyna złożona z Marii Jandy (2a), Marty Małachowskiej (2a) oraz Zofii Koziejowskiej (3e) zajęła II miejsce.

Zespół pokonał ponad 25 innych warszawskich szkół.

W kategorii indywidualnej bezkonkurencyjna okazała się Maria Jandy (2a).

W kategorii „Album” I miejsce jury przyznało Weronice Jaśkiewicz (3d).

Podczas uroczystego podsumowania konkursu połączonego z wystawą najlepszych prac w kategorii „Album” uczniom,

którzy osiągnęli najwyższe wyniki, wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

 

Informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 

22 czerwca 2018 r.

o godz. 9:00 dla uczniów klas gimnazjalnych

o godz. 11:00 msza święta w kościele przy ul. Bema

o godz. 12:00 dla uczniów klas licealnych

 

Kandydaci piszący w dniu 25.05.2018 sprawdzian uzdolnień kierunkowych z języka angielskiego proszeni są o przybycie do naszej szkoły najpóźniej o godzinie 14:30.

Na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły od ul. Bema umieszczone bedą listy z przydziałem do sal.

Sprawdzian rozpoczyna się o godzinie 15:00 i trwa do godziny 17:00.

Należy przynieść czarny lub niebieski długopis i legitymację szkolną.

 

 

Wyniki można będzie sprawdzić w systemie elektronicznym 11 czerwca 2018.

Sekretariat szkoły nie udziela informacji telefonicznych o wynikach egzaminu.

Informacje można uzyskać w sekretariacie osobiście (kandydat, rodzice) od 11 czerwca 2018.

 

Dyrektor XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Warszawie zawiadamia o rozpoczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego dla zadania pod nazwą:

Remont elewacji budynku XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego

im. Mikołaja Kopernika w Warszawie przy ul. Gen Józefa Bema 76

Niezbędna dokumentacja:

1. Ogłoszenie

2. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) wraz z załącznikami:

3. Odpowiedzi na pytania

 

logo_pnwm.png.pagespeed.ce.PRd34RKdET

W dniach 15 -20 kwietnia odbyła się już siódma edycja wymiany szkolnej z zaprzyjaźniona szkoła z Wielerswist z Nadrenii w Niemczech. Nasi uczniowie zostali wspaniale przyjęci przez gospodarzy i spędzili bardzo interesujący tydzień. Razem z uczniami Gesamtschule Welerswist zwiedziliśmy Bonn i Kolonię, spędziliśmy dzień w Phantasia Land - ekscytującym parku rozrywki, odbyliśmy rejs po Renie i odwiedziliśmy ruiny zamku Drachenfels. 

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

kasztankasztan1Drodzy Absolwenci!

W piątek, 27 kwietnia, otrzymaliście świadectwa ukończenia XXXIII Liceum Ogólnokształcącego i po raz ostatni spotkaliście się w salach szkolnych z wychowawcami. Wszystko to oraz nieśmiało zakwitające kasztanowce świadczy o tym, że przed Wami egzaminy maturalne.

Przypominamy o punktualności, zabraniu dowodu osobistego i czarnego długopisu i pozostawieniu poza salą egzaminacyjną wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych.

Wiemy, jak ważne są dla Was te egzaminy. Wierzymy, że otworzą Wam drzwi wymarzonych uczelni i dlatego mocno będziemy trzymać za Was kciuki.

Połamania piór!

 

Osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2017/2018

GIMNAZJUM

 

Laureat XLI Olimpiady Języka Francuskiego:

Ignacy Sus (3e)

Laureaci Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów:

Dominika Thedy (3d), Lidia Pindel (3c), Nina Lewandowska (3c), Zofia Chlebus (3e), Sophia Niżyńska-Schertz (2d), Paulina Karkut (3e)

Laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów:

Karolina Kamińska (3e)

Laureat XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza ”Puszkiniana 2018”

Magdalena Wasko (3b)

 

Laureat Kuratoryjnego Konkursu z Biologii:

Klaudia Farion (3b)

Laureaci Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego:

Inga Pakuszewska (3c), Paulina Karkut (3e), Wiktor Woźniak (3e), Sonia Knowska (3d), Hanna Kud (3d), Zofia Mossakowska (3d), Sophia Niżyńska-Schertz (2d)

Laureaci Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego:

Szewczyk Anna (3e), Wnęk Maria (3d), Stacherczak Hanna (2b), Foder Natalia (3e), Szczepańska Natalia (3c), Tarwacka Łucja (3a), Opalińska Zuzanna (3e), Wochna Gabriela (3c) 

Laureat Kuratoryjnego Konkursu Języka Francuskiego:

Ignacy Fryderyk Sus (3e)

Laureat Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego dla Gimnazjalistów:

Marcin Cendrowski (3b)

Laureat w Konkursie Informatycznym dla Gimnazjalistów „Logia”:

Tomasz Boguszewski (3e) 

 

Finaliści Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego:

Sobczak Maria (3e), Zakrzewska Zofia (3b), Szczęsna Kinga (3b), Janota-Bzowska Urszula (3a), Hausman Milena (3c), Zakiewicz Zuzanna (3b), Makowska Joanna (2c), Pindel Lidia (3c) 

Finaliści Konkursu Języka Angielskiego:

Zofia Chlebus (3e), Michał Ceregra (3b), Justyna Werońska (3d), Dominika Thedy (3d), Olga Szczerbak (3e), Emilia Rosła (3a), Joanna Piotrowska (3b), Paweł Pawłowicz (3b), Łukasz Woźnica (2d), Hanna Schneyder (2c), Mateusz Mazurczak (2d), Marta Małachowska (2a)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Hiszpańskiego:

Aleksandra Grzywka (3d) 

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Francuskiego:

Katarzyna Kądziołka (3d)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki:

Mikołaj Czarnecki (2d)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu WOS:

Krzysztof Zawłocki (3a) 

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Historycznego:

Marceli Pomorski (3b)

Finaliści Konkursu Języka Rosyjskiego:

Sonia Knowska (3d), Anastasia Davydzenka (3c)

Finaliści Konkursu Matematycznego:

Karolina Kamińska (3e), Joanna Szczepaniak (3e)

Finalista Konkursu Geograficznego:

Antoni Borys (3b)

Finaliści Konkursu "Protesty czerwca 1976 - drogą do wolności":

Anna Gałązka (2d), Marceli Pomorski (3b)

 

II miejsce w konkursie recytatorskim „Odpowiednie dać obce słowo” poezji polskiej w języku rosyjskim:

Magdalena Wasko (3b)

3 miejsce w I Warszawskim Konkursie Kaligraficznym „Kaligraf 2018”:

Kamila Krupa (2d) 

II nagroda w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Witkacy i ja”:

Aniela Brykała (3d),

Wyróżnienia w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Witkacy i ja”:

Paulina Karkaut (3e), Ziemowit Ślaziński (3e).

 

LICEUM


Turniej Młodych Fizyków - drużyna, w której skład wchodzili Zofia Dziekan (3F) oraz Adam Gałązka (2A) wygrała zmagania w Polsce, uzyskali tytuły Laureatów i będą reprezentować Rzeczpospolitą Polską w zawodach międzynarodowych w Pekinie.

Laureat XLI Olimpiady Języka Francuskiego: 

I miejsce w Polsce - Ewa Tomaszewska (1F),

Mata Przygodzka (1F) 

Ignacy Fryderyk Sus (3e gimnazjum) 

Laureat Olimpiady Wiedzy o Mediach:

Marta Mateńka (2D)

Laureat (VII miejsce w Polsce) XXX Olimpiady Filozoficznej:

Filip Bieńkowski (3D) 

Laureat XXX Olimpiady Filozoficznej:

Marek Uszyński (2D)

Laureat  41 Olimpiady Języka Niemieckiego:

Agata Konopka (2F)

Laureaci VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania: 

Jakub Borowy (3C), Daniel Jensen (1F), Juliusz Syrewicz (1F)

Laureat XIII Olimpiady Przedsiębiorczości:

Jakub Borowy (3C)

 

 

Finalista 41 Olimpiady Języka Niemieckiego:

Barbara Kochańska (1F), Klaudia Kwiatkowska (3D)

Finalista XXX Olimpiady Filozoficznej:

Aleksandra Hamny (IF)

Finalista Olimpiady Geograficznej:

Ewa Glit (2C) 

Finalista Olimpiady Historycznej:

Anna Trzoch (2C) 

Finalista XXXI Olimpiady Ekonomicznej:

Jakub Borowy (3C)

 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie High School Business Challenge organizowanym przez Szkołę Główną Handlową:

Jakub Borowy (3C)

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w języku hiszpańskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Gabriela Tałałaj (1F) 

1 miejsce w konkursie recytatorskim poezji polskiej w języku angielskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Katarzyna Kowalczyk (1E)

3 miejsce w konkursie recytatorskim poezji polskiej w języku angielskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Julia Sawicka (2F) 

1 miejsce w I Warszawskim Konkursie Kaligraficznym "Kaligraf 2018":

Asal Lofti (1F) 

Wyróżnienie w konkursie dla młodych tłumaczy organizowanym przez Komisję Europejską (jedynie 10 prac zostało wyróżnionych w całej Polsce spośród 250 prac):

Agata Adamik (2D), Maja Metera (2D)

Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Witkacy i ja":

Tymoteusz Pietruszka (2F)

I miejsce w finale VI edycji mazowieckiego konkursu wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego " Dreimal Deutsch":

Golisz Milena (2A), Grabowska Oliwia (1F),Hamny Aleksandra (1F),Kożuchowska Ida (1F)

Tytuł VICE-MISTRZA POLSKI w zawodach Polska Debatuje- Polish Schools Debating Championships w języku 

angielskim zdobyła drużyna debatancka  Kopernika w składzie: Victoria Acheson (1E), Kacper Frączek (1E), Olga Sawczuk (1E), Aleksandra Sawicka (1B).

 

Osiągnięcia sportowe.

LICEUM

III miejsce w turnieju koszykówki (TRIO BASKET) dziewcząt/Mistrzostwa Warszawy

III miejsce w piłce koszykowej chłopców/Mistrzostwa Woli.

IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt/Mistrzostwa Woli.

GIMNAZJUM

I miejsce w pływaniu chłopców/Mistrzostwa Woli

II miejsce w pływaniu dziewcząt/Mistrzostwa Woli

III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt/Mistrzostwa Woli

 

Drużyna dziewcząt oddziałów gimnazjalnych zdobyła złoty medal w dwuboju nowoczesnym na Mistrzostwach Woli. Skład drużyny: Antonina Ambroży 2b, Anna Jarczyk 2a, Paulina Karkut 3e,  Łucja Tarwacka 3a

 

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego naboru naboru do programu Klasa akademicka SGH przyjęła naszą szkołę do grona placówek objętych programem.


Objęcie przez SGH wsparciem wybranej klasy to możliwość:

udziału klasy akademickiej w specjalnie zorganizowanych zajęciach dydaktycznych prowadzonych na kampusie SGH; 

udziału poszczególnych uczniów w semestralnych wykładach SGH na zasadach wolnego słuchacza; 

udziału w webinariach prowadzonych na żywo przez wykładowców SGH; 

udziału poszczególnych uczniów w warsztatach SGH prowadzonych przez praktyków biznesu; 

przeprowadzenia specjalnych zajęć w siedzibie Szkoły przez nauczycieli akademickich SGH;objęcia tutoringiem szczególnie uzdolnionych uczniów;

uzyskania wsparcia pracowników Uczelni przy opracowywaniu scenariuszy zajęć; 

zaproszenia uczniów do aktywności w studenckich kołach naukowych w przypadku objęcia patronatem klasy maturalnej; 

korzystania przez uczniów i nauczycieli z zasobów Biblioteki SGH; 

wzbogacania biblioteki Szkoły publikacjami Oficyny Wydawniczej SGH;

pomocy w nawiązywaniu relacji z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogą wesprzeć w doskonaleniu oraz upraktycznianiu nauczania.

Więcej informacji

 
kopjpg
Numer
Złota szkoła
W naszym liceum uczniowie przygotowują się do studiowania w Polsce i za granicą na wielu różnych kierunkach. Wyposażamy uczniów w umiejętności językowe dzięki prowadzonym na wysokim poziomie lekcjom języka angielskiego, w tym konwersacjom z „native speakerami” oraz dwujęzycznemu nauczaniu innych przedmiotów: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, historii, WOS. Na lekcjach tych przedmiotów nauczyciele, którzy są gruntownie wykształconymi, doświadczonymi praktykami, realizują polską podstawę programową oraz poszerzają wiedzę uczniów o terminologię anglojęzyczną; lekcje są częściowo prowadzone w języku angielskim. W związku z tym uczniowie są przygotowani do matury, ale także do korzystania z literatury, zbiorów zadań czy źródeł informacji w języku angielskim. Obowiązkowo wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczą w 6 lekcjach języka angielskiego tygodniowo, w tym 1 prowadzi „native speaker”. Uczniowie mają do wyboru (oprócz angielskiego) trzy języki obce: francuski, hiszpański i niemiecki, których nauka odbywa się w grupach międzyklasowych, zgodnie ze stopniem zaawansowania uczniów. Zajęcia dodatkowe organizowane dla uczniów obejmują wiele różnych dziedzin, są to zajęcia przygotowujące do olimpiad przedmiotowych, konkursów, ale również zajęcia mające na celu pomoc uczniom mającym zaległości lub trudności w nauce. Powstające kółka zainteresowań uzależnione są od pasji i chęci uczniów – jeśli tylko zbierze się grupa zainteresowanych uczniów, dokładamy starań, aby zajęcia mogły się odbywać. Uczniowie uczestniczą w międzynarodowym programie współpracy szkół z Finlandii, Szwecji, Szkocji i Włoch, konferencjach międzynarodowych, wymianach młodzieżowych (m. in. roczny program Rotary International Youth Exchange z USA, Brazylią, Meksykiem, Australią i Francją).

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Regulamin rekrutacji
Prezentacja dla kandydatów i rodziców
Zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Warszawie

Kierunki kształcenia w latach 2018-2021
Rozporządzenie MEN w sprawie rekrutacji

Harmonogram działań gimnazjalisty
Harmonogram działań szkoły ponadgimnazjalnej

Wykaz konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły gimnazjum
Wykaz olimpiad przedmiotowych dla gimnazjalistów