IMG_1529 IMG_1539Klasa 1C, jakkolwiek zawsze pełna zapału do nauki, pierwszego dnia po przerwie światecznej (23.04) z entuzjazmem opuściła gmach szkoły, aby udać się do Centrum Pieniądza NBP. Uczniowie reprezentowali tam XXXIII LO na inauguracji nowej monety kolekcjonerskiej z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, nota bene patrona szkoły. Na miejscu mieli okazję nie tylko wysłuchać ciekawego wykładu profesora Krzysztofa Mikulskiego z toruńskiego UMK o badaniach dotyczących szczegółów z życia wybitnego astronoma (oraz lekarza, ekonomisty, poety... uzdolnienia Kopernika były wszechstronne), ale także przybliżono im kopernikowskie teorie ekonomiczne. Następnie uczniowie zwiedzili bogatą wystawę Centrum Pieniądza NBP, przedstawiającą historię polskiego pieniądza. Wskazano im szczególnie monety z czasów, w których żył Mikołaj Kopernik (1473-1543) oraz bardziej już współczesne banknoty z wizerunkiem astronoma. Na koniec wzięli udział w kilku konkursach, w których nagrodami były nowe, inaugurowane właśnie monety, oraz odwiedzili pomnik Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Był to wyjątkowo ciekawie spędzony dzień, z którego wyszli zdecydowanie bogatsi w wiedzę o patronie Liceum.

 

W ramach Programu Patronackiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny umożliwia naszym uczniom udział w wykładach ekspertów cyklicznie organizowanych w patronackich liceach, uczestniczenie w konferencjach organizowanych przez Uniwersytet czy dołączenie do uczelnianych zespołów badawczych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z harmonogramem wykładów specjalnie dedykowanych naszym uczniom oraz wykładów prowadzonych w WUM, w których mogą oni brać udział.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat Dnia Otwartego, który Warszawski Uniwersytet Medyczny zorganizował specjalnie dla trzech warszawskich liceów objętych patronatem 23 marca 2017 r.

 

WUM_smWUM_godloZ radością informujemy, że 27 stycznia 2017 r. podpisaliśmy umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym nawiązując w ten sposób współpracę dydaktyczną. Z inicjatywy Władz Uczelni zostaliśmy objęci programem patronackim, który umożliwi uczniom m. in. uczestniczenie w wybranych wykładach prowadzonych na WUM, dołączenie do uczelnianych zespołów badawczych oraz udział w konferencjach organizowanych przez Uniwersytet i wykładach specjalnie dedykowanych licealistom. W marcu odbędzie się dzień otwarty WUM wyłącznie dla uczniów objętych patronatem, podczas którego otrzymają oni najważniejsze informacje o Uczelni, o jej ofercie edukacyjnej oraz warunkach i zasadach studiowania.

Ze strony Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego umowę podpisał Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztof J. Filipiak, z ramienia Liceum – Pani Dyrektor Justyna Matejczyk.

Program patronacki objął trzy licea warszawskie i potrwa pilotażowo przez najbliższe trzy lata.

Więcej informacji jest dostępne na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Prosimy o zapoznanie się z informacją o zajęciach dodatkowych, które organizujemy dla naszych uczniów w gimnazjum i liceum.

 
Więcej artykułów…