Jugendbanner                             Jugendbannerzz

Polsko - Niemiecka Wymiana Młodzieży

W dniach 31.03-5.04 w  Warszawie gościła grupa młodzieży i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Nadrenii w Niemczech: Gesamtschule Weilerswist. Była to już ósma edycja wymiany szkolnej, którą realizujemy od 2011 roku. W tym roku program był bardzo ciekawy i urozmaicony. Debatowaliśmy o historii Niemiec i Polski i ich relacjach, zwiedzaliśmy muzea Powstania Warszawskiego i Historii Żydów Polskich, graliśmy razem w kręgle, uczyliśmy się przez zabawę w centrum Nauki Kopernik, zwiedzaliśmy Stare Miasto, oglądaliśmy musical Jesus Christ Superstar, a nawet jedliśmy wspólnie obiad w tradycyjnej pierogarni. Ten bogaty program był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, której serdecznie dziękujemy. Dzięki wymianie poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z uczniami z Niemiec, a nasi goście poznali Polskę i Warszawę. W przyszłym roku szkolnym wybieramy się z rewizytą do Nadrenii.

Jugend1          Jugend2

Więcej zdjęć tutaj