Debata licealistów

W dniu 25 października klasa 1E przeprowadziła debatę poświęconą zagadnieniu: Studia w Polsce czy za granicą? Uczniowie przedstawili poprawnie uzasadnione argumenty, poparte licznymi przykładami. Jednak żadna ze stron nie zdołała przekonać swoich adwersarzy, zdania licealistów pozostały podzielone. Niezależnie od tego, z jakimi opiniami uczniowie wyszli z sali, wszyscy otrzymali nowe informacje, które skłoniły ich do refleksji nad tak istotną decyzją.

Warsztaty SWPS

We wszystkich klasach trzecich w październiku i listopadzie odbyły się warsztaty przeprowadzone przez pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS z praktycznego zastosowania psychologii w życiu codziennym – jak zarządzać czasem, jak radzić sobie ze stresem maturalnym, w jaki sposób efektywnie się uczyć.

Konkurs plastyczny dla gimnazjalistów

Już po raz trzeci w naszym gimnazjum odbył się konkurs plastyczny z zakresu zawodoznawstwa.

W tym roku, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w dniach 16 – 22 października uczniowie przygotowali prace plastyczne pod hasłem: Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje !

W konkursie wzięło udział 172 uczniów. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych, które są umieszczone w gablotach na parterze w korytarzu po stronie licealnej.

I miejsce:

Kamila Krupa, 2d