21 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się Zaduszki Literackie, czyli niezwykłe wspomnienie i upamiętnienie artysty, którego nie ma już wśród nas. Klasa 2c postanowiła przybliżyć swoim rówieśnikom postać Jacka Kaczmarskiego - polskiego poety, prozaika, autora tekstów piosenek. Wszyscy przenieśliśmy się do PRL-owskiej kawiarni, gdzie wykonywane na żywo utwory Kaczmarskiego mieszały się z melancholijnymi a czasem gorzkimi wspomnieniami o twórcy. Kolejne piosenki opowiadały historię życia Kaczmarskiego a jednocześnie przedstawiały spektrum tematyczne jakie obejmował on w swoich piosenkach. Widzowie mieli szansę usłyszeć znane utwory takie jak "Zbroja", "Kochanowski", "O krok" czy "Źródło". Oczywiście nie zabrakło też najbardziej rozpoznawalnej piosenki Kaczmarskiego jaką są "Mury".

W rolę klientów kawiarni, przytaczających wspomnienia o Kaczmarskim, wcielili się Miłosz Łuniewski, Julia Olszewska, Julia Szymańska oraz Julia Wojtania. Wszystkie utwory zostały przedstawione dzięki wielkiemu talentowi Tymoteusza Pernacha (śpiew oraz gra na gitarze) oraz akompaniamentowi (Rafał Chen - gitara i Leonardo Grucza - pianino). Całość zapowiadała Zuzanna Szczerbak.

Tegoroczne Zaduszki Literackie powstały dzięki wielkiemu sercu i wierze w swoich uczniów pana Krystiana Pokwiczała.