30 października 2019 r., w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbyła się uroczysta gala stypendystów m.st. Warszawy SAPERE AUSO.

Gala zwieńczyła dwunastą edycję projektu stypendialnego m.st. Warszawy, adresowanego do najzdolniejszych uczniów i uczennic warszawskich szkół ponadpodstawowych, którzy odnotowali wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne w minionym roku szkolnym 2018/2019.
Stypendia te pełnią szczególną, uzupełniającą państwowy system stypendialny, rolę samorządowego programu. Ich specyfiką jest fakt, że kierowane są również do uzdolnionych uczniów, którzy nie osiągają wysokiej średniej ocen przedmiotowych, ale mają wybitne osiągnięcia w wybranej przez siebie dziedzinie.Dotychczas przyznano łącznie blisko 2,5 tysiąca stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO na kwotę ponad 4 miliony złotych. W tegorocznej edycji przedłożono ponad pół tysiąca wniosków, spośród których wyłoniono 269 stypendystów, w dwóch kategoriach:– za osiągnięcia odnotowane w szkołach ponadgimnazjalnych (102 stypendia) oraz– za osiągnięcia odnotowane w trzecich klasach dotychczasowych gimnazjów i równoległych ósmych klasach szkół podstawowych (167 stypendiów).Wśród tegorocznych stypendystów są uczniowie i uczennice o wybitnych osiągnięciach na skalę ogólnopolską i międzynarodową, między innymi: laureaci międzynarodowych olimpiad przedmiotowych.

Oto lista nagrodzonych stypendystów z naszej szkoły:

1 Czarnecki Mikołaj (1A)

2 Hinc Hanna (1E1)

3 Małachowska Marta (1E1)

4 Matyjasik Alicja (1E1)

5 Nowakowska Agata (1E1)

6 Woźnica Łukasz (1E1)

7 Chróścielewska Hanna (1E2)

8 Gołębiewska Julia (1E2)

9 Keane Julia (1E2)

10 Matejowska Iga (1E2)

11 Szymański Ksawery (1E2)