Osiągnięcia naukowe uczniów w roku szkolnym 2018/2019

GIMNAZJUM

LAUREACI

Julia Gołębiewska (3b), Hanna Hinc (3b), Aleksander Majewski (3b), Marta Małachowska (3a), Hanna Owczarek (3c), Hanna Schneyder (3c), Maria Sztukiewicz (3d), Łukasz Woźnica (3d) uzyskali tytuł Laureata IX Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Hanna Schneyder (3c), Marta Małachowska (3a) i Marcin Piekarczyk (3c) uzyskali tytuł Laureata Konkursu Języka Angielskiego MKO.

Helena Kulig (3b) uzyskała tytuł Laureata Konkursu Matematycznego MKO.

Franciszek Fabisiak (3d) oraz Mikołaj Czarnecki (3d) uzyskali tytuł Laureata Konkursu Fizycznego MKO.

Mateusz Mazurczak (3d) uzyskał tytuł Laureata Konkursu Informatycznego Logia.

Ksawery Szymański (3a) uzyskał tytuł Laureata Konkursu Geograficznego MKO.

Anna Gałązka (3d) uzyskała tytuł Laureata konkursu tematycznego Jan Paweł II Papież Wolności.

FINALIŚCI

Julia Gołębiewska (3b), Hanna Hinc (3b), Hanna Owczarek (3c), Teodor Pawłowski (3c), Jędrzej Rusinowski (3a) , Łukasz Woźnica (3d) uzyskali tytuł Finalisty Konkursu Języka Angielskiego MKO.

Rafał Gonta (3b) uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie MKO.

Kamila Krupa (3d) uzyskała tytuł Finalisty Konkursu Chemicznego MKO. 

Maria Jandy (3a) uzyskała tytuł Finalisty Konkursu Języka Hiszpańskiego MKO.

Karolina Żabczyńska (3a) uzyskała tytuł Finalisty Konkursu Biologicznego MKO.

Ziemowit Ossoliński (3d) uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Historycznego MKO.

Karolina Żabczyńska (3a) uzyskała tytuł Finalisty w Konkursie Biologicznym MKO.

Antonina Ambroży (3b) uzyskała tytuł Finalisty konkursu tematycznego Jan Paweł II Papież Wolności.

INNE

Kamila Krupa (3d) zajęła II miejsce w dzielnicowych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Maja Marzec (3a) zajęła I miejsce w Mazowieckim Konkursie Lingwistycznym z J. Niemieckiego.


LICEUM

LAUREACI

Agata Konopka (3F) uzyskała tytuł Laureata 42 Olimpiady Języka Niemieckiego.

Juliusz Syrewicz (2F), Daniel Jensen (2F) uzyskali tytuł Laureata VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Daniel Jensen (2F) uzyskał tytuł Laureata III Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Ewa Tomaszewska (2F), Marta Przygodzka (2F) oraz Miriam Gaida (2F) uzyskały tytuł Laureata XLII Olimpiady Języka Francuskiego.

FINALIŚCI

Bartosz Zawadzki (3B) uzyskał tytuł Finalisty 65 Olimpiady Chemicznej.

Julianna Piskorz (3F) i Anna Trzoch (3C) uzyskały tytuł Finalisty Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

Julia Szymańska (2C) uzyskała tytuł Finalisty XXXI Olimpiady Filozoficznej.

Kuba Knyspel (2A) został Finalistą z wyróżnieniem w konkursie STEM Politechniki Warszawskiej i otrzymał w związku z tym indeks

Kamil Świątkiewicz uzyskał tytuł Finalisty XIV Olimpiady Przedsiębiorczości

Karina Soska (3D) i Piotr Biziel (1F) uzyskali tytuł Finalisty Olimpiady Języka Angielskiego.

Weronika Chałas (2D) i Klaudia Langner (2D) zostały Finalistkami wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego „Ortografia na medal”.

Jakub Szeligowski (1F) zakwalifikował się do finału Olimpiady Geograficznej.

Agata Konopka (3F) i Jakub Berger (1F) uzyskali tytuł Finalisty VII Mazowieckiej Olimpiady Poliglotów.

 

INNE

Natalia Wróbel (2B1) została Laureatem (zajmując I miejsce) konkursu „Tak widzę Europę”. Konkurs został zorganizowany przez posłankę do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Danutę Hübner. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli. 

Zofia Sułkowska (1B2) uzyskała tytuł Laureata konkursu recytatorskiego poezji obcojęzycznej „Odpowiednie dać obce słowo”, 

Barbara Lewińska (1F)  i Zuzanna Łebek (2F) otrzymały wyróżnienie.

Katarzyna Kowalczyk (2E) zajęła 2. miejsce w konkursie recytatorskim poezji polskiej w tłumaczeniach na języki obce "Odpowiednie dać obce słowo".

Aleksandra Drabik (1C) uzyskała III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych organizowanym przez XXI LO im. H. Kołłątaja.

Drużyna Kopernika zakwalifikowała się do finałów VII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Sukces zawdzięczamy następującym uczniom: Victorii Acheson (2E), Aleksandrowi Bernaciakowi (3F), Kacprowi Frączkowi (2E), Agacie Konopce (3F), Juliannie Piskorz (3F), Oldze Sawczuk (2E).

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 

GIMNAZJUM

II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w Piłce Siatkowej.

LICEUM

I miejsce chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w Piłce Koszykowej