Mikołajki Kopernika, czyli imieniny patrona, już po raz drugi odbyły się w teatrze - dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy XXXIII Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. M. Kopernika i Teatrem na Woli. Podobnie jak rok temu, uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, reżyserskie i muzyczne, wystawiając na scenie, tym razem "Ożenek" Gogola. Zgromadzeni rodzice, uczniowie i nauczyciele, a także przedstawiciele Rady Dzielnicy Wola mieli okazję podziwiać grę aktorską na poziomie, którego nie powstydziłby się profesjonalny teatr. Z widowni co i rusz rozlegały się salwy śmiechu, co po raz kolejny przekonało nas, że humor Gogola jest nieśmiertelny.

Mieliśmy niepowtarzalną okazje podziwiać: Aleksandrę Dworak w roli Agafii, Gaję Gąsiorek, Maię Nguyen i Zuzannę Ruszecką w rolach trzech swatek oraz Roberta Piotrowicza, Mikołaja Czarnockiego, Wawrzyńca Kurowskiego, Stanisława Frankowskiego w rolach kawalerów starających się o rękę panny Agafii. Rola wiernego przyjaciela przypadła Łukaszowi Zubrzyckiemu, który z tej drugoplanowej kreacji uczynił popis swoich umiejętności. Specjalnym gościem był pan Michał Jóźwiak, który wcielił się w kolejnego amanta. Jak na epokę przystało, niezbędny był również sługa  - w tej roli zobaczyliśmy Jędrzeja Adamskiego.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru była oprawa muzyczna - muzyka na żywo w wykonaniu Zuzanny Piwowarskiej (pianino) oraz Dominika Żiółka (skrzypce). Całość reżyserowały Weronika Kuc, Dominika Buczyńska oraz Laura Bochniak pod czujnym okiem nauczycielek języka polskiego - pani Iwony Czyżewskiej i pani Agnieszki White.

Po opłaceniu kosztów dochody z całego przedsięwzięcia zostaną przekazane Domowi Dziecka w Bogdanowie na Białorusi, który prowadzi dla 10 dzieci Polka, pokonując od wielu lat trudności natury ekonomicznej i medycznej.

Zdjęcia z tegorocznej imprezy można obejrzeć tutaj.