W dniach od 30 października do 5 listopada grupa uczniów z klasy 2F wraz z nauczycielami uczestniczyła w wyjeździe do Stambułu.

W pierwszych dniach naszego pobytu zwiedzaliśmy miasto położone na styku Azji i Europy oraz kultur: bizantyjskiej, arabskiej i osmańskiej. Zobaczyliśmy  miejsca, które odwiedzają tłumy turystów  (Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Bazylika Cystern, Pałac Topkapi) ale również te związane z polską kulturą i historią - Muzeum Mickiewicza  oraz polską wieś Polonezkoy założoną w XIX wieku jako Adampol. Tam poznaliśmy potomków polskich osadników - głównie uczestników Powstania Styczniowego - którzy nadal kultywują polskie tradycje posługując się piękną polszczyzną. 1 listopada wzięliśmy udział w obchodach dnia Wszystkich Świętych na polskim cmentarzu. Było nam miło, gdy nasze recytacje wywołały łzy wzruszenia w oczach ludzi, którzy są czwartym pokoleniem Polaków na obczyźnie, a nadal kochają Polskę. Dzięki zaangażowaniu  Konsula RP w Stambule będziemy uczestniczyć w projekcie współpracy ze szkołą Eyuboglu w Stambule.

Kolejne dni spędziliśmy na konferencji Teorii Wiedzy. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy wiele prezentacji, które na pewno pomogą nam uporać się z przygotowaniem własnych. Jako że mieszkaliśmy u rodzin uczniów, na integrację również było sporo czasu :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.