W dniach 24-25 maja 2013 r. odbył się konkurs prawniczy Warsaw High School Moot Court będący inicjatywą uczniów Liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Uczniowie z pomocą Sądu Arbitażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz organizacji ACT! Arbitration Community of Tomorrow stworzyli symulacje obrad Sądu Arbitrażowego dla licealistów.

Zwieńczeniem dwuetapowego konkursu była rozprawa w Sądzie Najwyższym w Warszawie, podczas której finałowe drużyny rozstrzygały spór na oczach licznych widzów. Uczniów oceniały prawdziwe autorytety w dziedzinie prawa:

Mecenas Marek Furtek, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Partner w kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz.

Dr Marek Jeżewski, specjalista z zakresu arbitrażu międzynarodowego, zwłaszcza arbitrażu inwestycyjnego, a także arbitrażu handlowego. Kieruje Praktyką Arbitrażu Inwestycyjnego.

Agnieszka Zarówna, prawnik działu arbitrażowego w kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz. Współzałożycielka organizacji ACT! Arbitration Community of Tomorrow.

Uczestnicy przezwyciężyli wszystkie bariery językowe i pokazali, że licealiści są w stanie wykazać się prawniczymi zdolnościami, jeśli tylko da się im na to szansę.