W sobotę 18.05.2019 roku wystartowaliśmy w Ekidenie czyli biegu sztafetowym na dystansie maratonu, który odbył się w warszawskim Parku Szczęśliwickim. W tym roku Kopernik wystawił dwie sztafety - uczniowską i nauczycielską. Uczniowie w składzie: Emilia Goszczyńska (7,195 km) Krzysztof Świątek (10 km) Kacper Barańczuk (10 km) Joannna Marks (5km) Juliannna Piskorz (5km) oraz Klara Podgórska (5km) ukończyli bieg z wynikiem 3:28:30 i zajęli, bardzo dobre 134 miejsce.  W zespole nauczycieli wystartowali: Daniel Miller (7,195) Paweł Chuba (10km) Mateusz Osakowicz (10km) Monika Filewicz (5km) Jarosław Lewandowski (5km) oraz Grzegorz Śmigiera (5km). Wynik 3:16:54 zagwarantował drużynie nauczycieli  66 miejsce. Łącznie w zawodach udział wzięło 700 sztafet.
Podziękowania dla wszystkich startujących za niezapomniany dzień spędzony w miłej, sportowej atmosferze :)
/images/Ekiden1.jpg  /images/Ekiden3.jpg /images/Ekiden5.JPG /images/Ekiden2.jpg
 /images/Ekiden4.jpg

 

 

 

W środę 13.02.2019 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Turnieju Walentynkowego. Podobnie jak w poprzednich latach frekwencja dopisała i w turnieju wystartowały 32 pary. Mnóstwo emocji, niesamowitych ataków i bloków, ogromne poświęcenie zawodników (co skutkowało poobijanymi kośćmi i strasznymi "zakwasami" na drugi dzień), zagrywki, przyjęcia, czyli wszystko, co najpiękniejsze w tej dyscyplinie sportu. Niczego nie zabrakło. Wzajemny szacunek, zasada  "fair play", no i to co w sporcie amatorskim najważniejsze -

DOBRA ZABAWA. Po raz pierwszy w pięcioletniej historii zawodów jednym z uczestników był nasz absolwent Wojciech Kwitliński. Razem z Klarą Podgórską stworzyli bardzo mocny duet, który zajął III miejsce w zawodach, pokonując w "małym finale" parę Klaudia Kułakowska - Beniamin Wojtyński. Chodzą słuchy, że w przyszłym roku chętnych z zewnątrz ma być wiecej :) Szkoda tylko, że sala gimnastyczna nie chce w jakiś cudowny sposób się powiększyć.
Do finału awansowały pary Joanna Marks - Mateusz Frączek oraz Juliannna Piskorz - Krzysztof Swiątek, zawodnicy zaprawieni w bojach, startujący w turnieju co roku. Obie pary miały wielką ochotę na zwycięstwo, co było widać podczas gry. Powiedzieć, że dali z siebie wszystko, to jak nic nie powiedzieć. Chciałoby się przyznać dwa pierwsze miejsca. Niestety regulamin turnieju mówi, że zwycięzca może być tylko jeden. Tak wiec tryumfatorami V Turnieju Walentynkowego została para Julianna Piskorz - Krzysztof Światek !!!! OGROMNE GRATULACJE!!!!!!
Trzeba również wspomnieć o tym, że nie tylko pierwsza czwórka prezentowała wysoki poziom sportowy. Wiele drużyn, po przepracowaniu ciężko całego roku na treningach oczywiście :) ma szansę na zwycięstwo.
No, ale to dopiero w przyszłym roku.....

Więcej…

 

W dniu 11 czerwca w naszej szkole odbył się turniej piłkarski z okazji Dnia Dziecka.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja klas IILO,

drugie miejsce drużyna Nauczycieli ,

trzecie - ILO

i czwarte miejsce Gimnazjum.

WYNIK, STRZELCY

NAUCZYCIELE- ILO 1:0 (1:0) BAGIŃSKI
GIMNAZJUM- IILO 2:4 (0:3) LEŚNIWSKIx3, MOGENOT- WEIS X2
NAUCZYCIELE- GIMNAZJUM 3:0 (2:0) BAGIŃSKI X2, ŻUK
IILO-ILO 1:0 (1:0) KAZIMIERCZUK
NAUCZYCIELE-IILO 1:6 (1:1) BAGIŃSKI- LEŚNIEWSKI X2, JANISZEWSKI X2, KAZIMIERCZUK, MOGENOT
GIMNAZJUM- ILO 2:5 (0:1) BORYS, MARZEC- ROZKOSZ,STAROSTKA, BOŻEK, PYDZIK, JASTRZĘBSKI
PUNKTY BRAMKI1 IILO                     9 11--32 NAUCZYCIELE   6 5--63 ILO                      3 6--44 GIMNAZJUM      0 4--12

Ogromne gratulacje!!!

 

Miło nam poinformować, że Marek Kapela (2c) zwyciężył w klasyfikacji generalnej jubileuszowego, 60-tego, Małego Wyścigu Pokoju, dokonując historycznego wyczynu w postaci wygrania wszystkich pięciu jego etapów. Relacja i zdjęcia.

 

Drużyna dziewcząt naszego liceum w składzie: Alicja Jasińska, Ewa Dryka, Urszula Respekta , Ewa Tomaszewska ,

zajęła III miejsce w prestiżowym turnieju koszykówki (TRIO BASKET) organizowanym przez Akademię L. Koźmińskiego.

Serdeczne gratulacje dla naszych wspaniałych zawodniczek!

sport_MT

 

Z przyjemnością informujemy, że drużyna chłopców naszego liceum
zdobyła tytuł Mistrza Woli szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej.

Mistrzowie_Woli_201617_sm

Skład reprezentacji:
1.Parzymies Piotr 3F
2.Makała Oskar 3A
3.Flis Maciej 3A
4.Włodarczyk Maciej 3C
5.Kazimierczuk Mateusz 1A
6.Robak Jędrzej 1C
7.Samczuk Michał 1C
8.Atter Bartosz 1F
9.Świątek Krzysztof 1F
10.Jędrzejowski Dominik 2C

Trener: Jarosław Lewandowski

 
Więcej artykułów…